';

Fotografia ślubna Nowy Sącz

Fotografia ślubna Nowy Sącz odbiegła w znacznej mierze od znanych z dawna sesji ślubnych pozowanych w studio u fotografa, który wykonywał reportaż ślubny dla Młodej Pary. Wyjście poza sztywne ramy ograniczeń fotografii studyjnej, której towarzyszyły niemal zawsze te same tła i rekwizyty, dało fotografowi nieograniczone możliwości tworzenia kadrów zapierających dech w piersiach. Fotograf ślubny może zrealizować sesje o dowolnej porze roku, zarówno w plenerze, jak i we wnętrzu klimatycznych budynków.

fotografia ślubna Nowy Sącz

Fotografia ślubna Nowy Sącz

Ślubne sesje plenerowe mogą zostać wykonane w dowolnym miejscu – pięknym i malowniczym, w dowolnym czasie – o świcie, w złotej godzinie, we mgle, czy też w blasku zachodzącego słońca. Duża liczba zabytków w Nowym Sączu daje możliwość wyboru idealnego miejsca wykonania sesji ślubnej, które będzie zgodne z upodobaniami Młodej Pary. Jednym z ciekawszych obiektów jest choćby Miasteczko Galicyjskie zlokalizowane niedaleko Sądeckiego Parku Etnograficznego (kolejne interesujące miejsce). Dla Młodych Par preferujących kontakt z naturą doskonałym miejscem na plenerowe zdjęcia ślubne może okazać się Enklawa Przyrodnicza Bobrowisko, zlokalizowana w Starym Sączu. Fotografia ślubna zlokalizowana bezpośrednio w Nowym Sączu, jak i w okolicach miasta, to także mnogość kościołów, których bogactwo wnętrz stanowi znakomite tło podczas ceremonii ślubnej, choć te zaczynają być organizowane coraz częściej w plenerze. Jest to efekt mody, która przywędrowała do nas zza oceanu, a konkretnie z USA.

fotograf Nowy Sącz

Fotograf ślubny musi koniecznie posiadać odpowiednie uprawnienia, które umożliwiają wykonywanie zdjęć podczas Mszy Świętej. Aby je zdobyć należy odbyć odpowiedni kurs liturgiczny dla fotografów, który organizowany jest przez poszczególne diecezje. Odbycie kursu poświadczone zostaje wydaniem przez diecezję dokumentu w postaci legitymacji. W trakcie kursu zostaje przekazana wiedza dotycząca między innymi zasad, których należy przestrzegać podczas ceremonii ślubnej oraz ogólnie podczas każdej Mszy Świętej. Dotyczy to momentów, w których można wykonywać zdjęcia ślubne, miejsc w kościele, w których fotograf może się znaleźć i innych ważnych elementów.

ślubna sesja plenerowa Nowy Sącz

Wybierając fotografa ślubnego, koniecznie upewnij się, czy posiada on legitymację, potwierdzającą ukończony kurs liturgiczny. Zatrudniając fotografa bez odpowiednich uprawnień bardzo ryzykujesz. Ksiądz udzielający sakramentu małżeństwa może nie wyrazić zgody na wykonywanie zdjęć. Wybierając FotoGuzik masz natomiast pewność, że zdjęcia ślubne zostaną wykonane bez przeszkód, ponieważ dysponuję uprawnieniami do fotografowania w trakcie liturgii.

fotografia ślubna Nowy Sącz

Zdjęcia ślubne – album czy pendrive?

Fotografia ślubna zapewnia Młodym Parom wspaniałą pamiątkę na całe życie. Obecnie bardzo popularne są zdjęcia ślubne w formie cyfrowej, umieszczone na nośniku danych typu pendrive. Fotograf Nowy Sącz wie, że szczególnie atrakcyjne są drewniane pamięci flash, umieszczone w drewnianym, ręcznie wykonanym pudełeczku z grawerem. Pudełeczko wypełnione jest wełną drzewną lub mchem, który może być naturalny (suszony), bądź sztuczny.

plenerowe zdjęcia ślubne Nowy Sącz

Fotograf ślubny może zaproponować Młodej Parze poza zdjęciami w formie cyfrowej dodatkowe opcje: są to nadal popularne tradycyjne albumy ślubne, a także nowoczesne fotoksiążki. Stanowią one świetne uzupełnienie zdjęć cyfrowych, ponieważ są typowo namacalną pamiątką, którą można oglądać bez konieczności posiadania odpowiedniego sprzętu pod ręką.

zdjęcia ślubne Nowy Sącz

Jak wybrać dobrego fotografa?

Wybór odpowiedniej osoby, która w roli fotografa będzie towarzyszyć nam w jednym z najważniejszych dni naszego życia, musi być przemyślany. W branży, jaką jest fotografia ślubna w Nowym Sączu sprawdzi się profesjonalista, który dzięki niezawodnemu oku i wyczuciu chwili potrafi uchwycić momenty pełne szczerych emocji, pozostając jednocześnie niemal niezauważalnym obserwatorem całej akcji. Jego obecność nie przeszkadza Młodej Parze, gościom weselnym, księdzu podczas ceremonii ślubnej.

taniec Panny Młodej na weselu

Posiada własny styl, w którym zostaje opowiedziana w formie reportażu ślubna historia Młodej Pary oraz bezbłędnie panuje nad swoim aparatem – fotografuje w trybie manualnym, który pozwala w pełni panować nad uzyskanymi zdjęciami, lecz wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia zawodowego.

tort weselny z racami

Przykłada dużą wagę do postprodukcji zdjęć, czyli ich retuszu, zwanego inaczej obróbką lub edycją. Zdjęcia ślubne powinny być jak najwyższej jakości, dlatego też na ten etap pracy nad zdjęciami fotograf powinien poświęcić odpowiednio dużo czasu. Usuwanie niedoskonałości z twarzy,  sukni ślubnej, garnituru oraz zbędnych, odciągających uwagę elementów widocznych w tle jest bardzo czasochłonne. Wielu nieprofesjonalnych fotografów pomija zupełnie ten etap, gdyż jest bardzo wymagający.

reportaż ślubny Nowy Sącz

Przed dokonaniem wyboru fotografa należy oczywiście sprawdzić opinie osób, które skorzystały z jego usług. Najczęściej możemy zrobić to odwiedzając profil fotografa na Facebooku oraz czytając opinie użytkowników w wizytówce w Google.

zdjęcia z przygotowań Panny Młodej

Podjęcie decyzji

Wiesz już, że fotografia ślubna to zbiór wielu istotnych elementów, które wpływają na efekt końcowy, a tym samym na zadowolenie Młodej Pary ze zdjęć. Podsumujmy zatem – fotograf ślubny, którego wybierzesz powinien:

 • posiadać uprawnienia do fotografowania w czasie Mszy Świętej,
 • umieć uchwycić na zdjęciach chwile pełne naturalnych emocji,
 • pozostawać niemal niezauważonym (nie przeszkadzać),
 • dysponować nie tylko profesjonalnym sprzętem, ale również umieć się nim w pełni posługiwać,
 • przyłożyć się do ręcznej obróbki zdjęć, zamiast korzystać wyłącznie ze zautomatyzowanego nałożenia korekty kontrastu, jasności, balansu kolorów oraz „magicznego filtra”,
 • prezentować się nienagannie pod względem kultury osobistej oraz adekwatnie do okazji pod kątem ubioru,
 • nie sprawiać kłopotu z nawiązaniem kontaktu – telefonicznie, mailowo, czy też poprzez media społecznościowe.

Skorzystaj z rabatu

Jeśli doczytałeś aż dotąd, to niezawodny znak, że zależy Ci na wyborze dobrego fotografa na swój ślub i że zasłużyłeś na nagrodę! Rezerwując u mnie usługę fotografii ślubnej otrzymasz rabat 50 zł od ceny wybranego pakietu z aktualnej oferty. Skontaktuj się ze mną, podając hasło: BETTER-OFFER.

Poznaj opinie moich Młodych Par

0
Opinie na Facebooku

5.0 na 5.0 na podstawie opinii 24 użytkowników

0
Opinie w Google

5.0 na 5.0 na podstawie opinii 12 użytkowników

Zapytaj o termin / Otrzymaj ofertę  Dane przekazane w trakcie kontaktu za pomocą formularza kontaktowego, e-mailowego lub telefonicznego zostaną wykorzystane wyłącznie
  w celu kontaktu zwrotnego zgodnie z Polityką Prywatności.